Rozhovor s Komando Peste Noire

Přinášíme překlad rozhovoru z webu Militant zone s francouzskou formací Komando Peste Noire, který nám dodal jeden z našich příznivců.

http://militant.zone/kpn2017/

Překlad: E.X.

 Kpn17l_wide

Otázka č. 1: V prosinci roku 2016 jsme měli to potěšení vidět kapelu KPN, jak vystoupila z podzemí a objevila se na jevišti festivalu Asgardsrei - veřejné akci, která se konala v samotném centru Kyjeva. Vystoupila zde společně s ostatními kapelami jako NOKTURNAL MORTUM, M8L8TH a KRODA. Jaké vzpomínky máte z tohoto festivalu? Jaký je váš celkový dojem z vaší první návštěvy východní Evropy?

Bylo pro nás celkem impozantní přejít od hraní na lokálních koncertech ve Francii na podium  velké koncertní síně s 1200 lidmi, co přišli navštívit naši teprve druhou show. Z uměleckého hlediska jsme nebyli na úplně špičkové úrovni, ale od té doby jsme se v hraní hodně zlepšili - potřebovali jsme odehrát pár koncertů, abychom se hudebně sehráli.

Doslova jsme byli ohromeni profesionální mírou organizace koncertu, ať už šlo o zvuk, dopravu na místo či o přátelské přijetí a ubytování - to bylo úplně neskutečné. Politicky vyhraněné skupiny nemají až tak vysoké standardy, proto se to zdálo být všechno až nemyslitelné. Kromě toho jsem byl vždycky fascinován východní Evropou, užil jsem si skvělou atmosféru s Rusy a Ukrajinci. Rád jsem se s nimi setkal, bylo to setkání s bratry jedné krve.

Otázka č. 2: Co se týče vašeho hraní, co si myslíte o nedávném „honu na čarodějnice“ proti všem, co jsou dnes považováni za „politicky nekorektní?“ Zdá se, že jakmile je kapela jednou označena jako „NSBM,“ „fašistická“ nebo jen „nacionalistická,“ hned se vynoří nějaká skupina moralistů, co začne svolávat policajty a snaží se zabránit tomu, aby se skupiny podobného typu objevily na jevišti. A zde nehovoříme jen o KPN, ale také o MARDUK, GRAVELAND a mnoha dalších formacích. Ty nedávno zažily opravdové problémy s politickou cenzurou.

Při všech těchto zákazech si antifa vyrábí vlastní anti-propagandu. Je to doopravdy skvělé. Tím, že antifa přehlíží různá fakta, tak všude vidí nacisty a ruší dost koncertů. Výsledkem je, že ji všichni nenávidí. Proto antifu povzbuzuji, aby podobným způsobem pokračovala i nadále.

Když už hovoříme o PESTE NOIRE, tak jediná zbraň antify je říci, že jsme NS kapela. V rozhovoru pro Cercle Non Conforme zveřejněný on-line již v roce 2014 jsem vysvětlil, proč tomu tak není. Tvrzení, že nejsme NS je prostě otázkou historické a ideologické přesnosti. Ačkoli někteří lidé naše stanovisko dodnes vidí jako pokus o změnu tábora nebo dokonce jako podporu anti-NS rétoriky. Tito lidé totiž uvízli v rámci dichotomie NS / anti-NS. Již jsem řekl, že PN nebyla nikdy NS, ale nikdy jsem rovněž neřekl, že PN je proti NS. PESTE NOIRE jednoduše nehraje hudbu o Adolfu Hitlerovi, to je všechno. Kdybych řekl, že PN se ve svých textech nezaobírá rostlinami, znamená to, že PN je proti tulipánům a máku? Samozřejmě, že ne. Ale teď vážně, PN je příliš punk na to, aby byla NS. Někteří lidé by rádi viděli skutečnost, že odmítáme národní socialismus, protože jsme příliš slabí, pokrytečtí a máme strach z toho, že se dostaneme do potíží. Jasně: Kdybych se bál potíží, nedělal bych hudební projekt VOUÏVRE - s člověkem, který je totálně zapálený do NSBM. Neprojevil bych podporu pluku AZOV, neměl bych tetování „Me Ne Frego“ na krku. Když se lidé dozvědí, s kým PN bude spolupracovat - máte mé slovo – že rychle pochopí, že osobně nemám v tomto ohledu žádné tabu.

Abych byl čestný a 100% přesný, tak PESTE NOIRE čerpá z diskurzu německé konzervativní revoluce, francouzské Nové pravice a italského fašismu v duchu Casa Pound. Jsem rasový realista, etno-pluralista a jsem naprosto proti rasovému míšení, ale nejsem rasistou. Zejména poslední bod nás odlišuje od reálných NSBM kapel. Jakmile jsme si toto ujasnili, je třeba říci, že mým primárním cílem je obrana bělochů a vyhnání (pokud možno bez použití násilí) ne-bělochů z našich zemí. V tomto základním bodu jsou NS kapely moji spojenci.

Pak je tu ještě fotka, kde zvedám pravou ruku k pozdravu. Všichni komfortní francouzští black metalisté dělají okolo ní strašný rozruch, jako by to bylo něco, co nějakým způsobem odporuje mým slovům. Banda žvanilů... ve výše uvedeném rozhovoru s CNC jsem jasně prohlásil, že cítím daleko větší sympatie k italskému fašismu než k německému národnímu socialismu. Jaké je tedy překvapení, že když sympatizuji s fašismem, tak zdravím na koncertech pravicí? Nemám s tím naprosto žádný problém, pozdravit své přátele, tak jak to Evropané dělali po 2000 let a nemají s tím problém ani mí fanoušci a také to dělají na koncertech.

Otázka č. 3: Když už mluvíte o fanoušcích, jak si vysvětlujete, že black metalová scéna v západní Evropě a severní Americe postupně ztrácí svého vzpurného, provokativního a heretického ducha a stává se čím dál více sterilnější a kastrovanější? Jde porovnat její situace se situací ve východní Evropě? Viděl jste zde nějaký rozdíl?

- Nejsem psycholog, ale řekl bych, že být black metalistou v západní Evropě a v severní Americe kvůli celkové „buržoaizaci“ těchto zemí není až tak těžké. Black metalisté jsou zde nihilističtější kvůli duchu extrémního liberalismu, který v těchto zemích zuřil po delší dobu než ve východní Evropě. Kupříkladu tady ve Francii je mnoho metalistů jen předvádivými pozéry. Žijí se svými matkami a mají snadný život. Západní Evropa je známá svou vyšší životní úrovní, materialismem, vulgárním hedonismem, nižší porodností a syndromem císaře - kdy jediné dítě v rodině dostává veškerou pozornost rodičů. Není tedy překvapením, že zde vidíme tolik sobeckých zbabělců. Každý malý smrad je opatrováván rodiči a myslí si, že je bůh a nemá žádnou potřebu se obětovat, nemá smysl pro komunitní etiku. Nikdy nepodstoupí žádné riziko. Politická korektnost zůstává i nadále jeho komfortní zónou.

Používáte termín „provokativní“ – ano, to je klíčové slovo pro ilustraci rozdílu mezi západními a východními scénami. Slované nepotřebují dělat hloupé provokace hodné „rockových hvězd.“ Třeba, jak to dělal Necrobutcher při pózování před nacistickou vlajkou, nebo DARKTHRONE při svém sebe-označení za „Norsk Arisk Black Metal,“ jen proto, aby to vzápětí odvolali. Osobně se mi zdá, že západní BM scéna zůstává tvořená mladistvou  povrchní provokaci (Hitler je nový Satan, kapely se nazývají jako NS jen proto, aby šokovaly veřejnost atd.), Scéna na východě je mnohem serióznější, politicky angažovanější, násilnická  a organizovaná. Byl jsem úplně ohromen, když jsem viděl počet a disciplínu vašich dobrovolníků na festivalu Asgardsrei.

Vaše slovanská scéna se zdá být mnohem více sjednocená. Máte sítě kontaktů ve vězení, vaši aktivisté znají skutečnou kulturu, sport a zdravý životní styl. Tělo i mysl podléhá plně ideologii. Ve Francii něco podobného vidíte občas jen mezi skinheady, ale zřídkakdy mezi black metalisty. Také ve francouzských věznicích, pokud nejste Korzičan, nemáte přístup k podpůrné síti od bělochů, ti jsou zde z větší části buď sexuální násilníci nebo drogově závislí. Vzhledem k tomu, že věznice jsou přeplněné neevropskými přistěhovalci, snaží se jim rozumný člověk za každou cenu vyhnout.

Otázka č. 4: Když mluvíme o zdravém životním stylu, zdá se, že témata alkoholu a sexu s vámi obzvláště rezonují. Připomínáte nám Bakchovy písně a Dionýské obřady - obě témata jsou přítomná v evropské kultuře, stejně jako kupříkladu sparťanská disciplína a estetika, ty jsou kultivovány zas přímo hnutím NS straight edge. Není podle vás rozpor mezi těmito dvěma pojmy a jaké místo pro ně ve svém životě vyhrazujete?

- Tyto dvě síly - Dionýsijská (orgiastická) a Apollinská (síla řádu) jsou dle nietzscheánských termínů ve zjevném konfliktu, ale nejsou protichůdné, pokud se vzájemně vyvažují a doplňují. Pracuji proto dvě hodiny po každý den, abych snědl třikrát více jídla a získal tak třikrát tolik potěšení. Zde ve Francii je víno a pití šampaňského součástí našeho kulturního dědictví a identity, jakési naše národní „know-how.“ Francouzský nacionalista nemůže přirozeně plivat na naše kulturní tradice. Pro všechny je zde čas na sport a výcvik + čas na hostiny a odpočinek. Příliš velká vážnost přináší úzkostnost a prodloužený stres vede k rakovině.

Francouzský lid je očividně méně zaměřený na atletiku než lid ruský nebo ukrajinský, ale raději zas slaví, je více rabelaisovský, což je samo o sobě skvělou kvalitou. Podívejte se třeba na videa z našeho koncertu v Limoges - lidé se usmívají od ucha k uchu, zpívají spolu a objímají se, aniž by se chovali jako nějací opilí nechutové. Je to čistá družnost.

Myslím si, že skutečnou vnitřní silou je sebeovládání - schopnost vychutnat si pozemské potěšení, aniž by na něm člověk byl dlouhodobě závislý. Není pro mne nic opovržlivějšího než osoba, která neovládá své pití. Osobně jsem dříve dost pil a v těžkých časech mi to pomohlo. Teď už piji jen občas. Nechápu ale drogově závislé a stejně tak nechápu chlapce straightedge, co berou steroidy. Ty jsou pro ně 1000krát škodlivější než jedna sklenka šampaňského Dom Pérignon.

Otázka č. 5: Mezi různými vlivy, co lze nalézt na vašich nedávných albech, jsem nalezl i rap. Jedná se o postmoderní dekonstrukci diskurzu pomocí žánru techniky koláže nebo se snažíte posílit PESTE NOIRE novým exotickým materiálem?

- Ne, já opravdu vnímám rapovou hudbu. Stejně jako ve francouzské literatuře jsem vždycky stál na straně vyvrhelů. Můj zájem o rap je totiž založený na mém zájmu o psance, problémové lidi, gangstery a volnomyšlenkáře. Jak jsem již řekl dříve, jsem etno-pluralista: stejným způsobem, jako o černošský rap, můžu mít zájem o japonskou nebo inckou kulturu, nemám v tomto ohledu žádná tabu. Rád si poslechnu černošský nebo maghrebský rap, pokud je dobře udělaný. Existují výrazné hlasové tóny, formy frází a písně, které najdete například u Niska nebo u Siboye, toto běloch nebude nikdy schopen reprodukovat. A to samé platí i pro německý rap. Běloch nikdy nebude rapovat jako černoch a naopak. Zachování těchto rasových specifičností díky zamezení rasového míšení je pro mně to zásadní.

Rap je odvážný, agresivní, bojovný, hypermaskulinní, mluví pouze v termínech hrdosti a moci, ve skutečnosti je ve své formě mega-fašistický. Plně podporuji všechny druhy etnické hrdosti, ale jen do té doby, pokud se nejedná přirozeně o proti-bělošský rap, to by šlo samozřejmě proti mým zájmům. Jakmile černoši odloží své zabarvení hlasu, tak všechna jejich estetika v hudebních videoklipech je založena na našich bělošských symbolech a výtvorech. Jejich zbraně jsou ruské, jejich auta jsou německé a jejich oblečení je francouzské. Dokonce i jejich heraldika čerpá z evropské heraldiky. Tito retardi - mohou být vynikajícími hudebníky, ale zůstávají stále retardy - mluví v termínech moci a nadvlády, ale skuteční vládci mají vojenské technologie, vyrábějí luxusní automobily a vyrábějí značku Hugo Boss. Jsou to samozřejmě běloši. Pravdou je, že jsme se dostali příliš daleko kvůli bratrovražedným válkám, propagaci rasového míšení, a hysterii kvůli lidským právům. Faktem zůstává, že my a ne oni ovládáme logistiku, taktiku a vojenské technologie, zdroje. Můžeme je kdykoliv porazit. Nechme je tedy hrát si s našimi hračkami ve svých videoklipech; bez nás by měli namísto AK47 dřevěné klacky a jezdili by na oslech a kozách.

Otázka č. 6: Dostali jsme se k nezbytné otázce - jaké jsou vaše současné projekty, co vaše nové nahrávky a připravovaná spolupráce? Kde se budou pořádat koncerty Kommando Peste Noire letošní rok? Možná můžete ztratit i slovo o vašem novém projektu VOUÏVRE.

- Jasně, tak v chronologickém pořadí:

Objevím se jako host na příští nahrávce M8L8TH.

Nahraji nové album PN, už ho mám složené, ale chci ještě zapracovat na hudebním aranžmá, tak jako jsem to udělal již dříve na „L'Ordure à l'état pur,“ kde jsem měl na třicet různých vychytávek jen na jednu stopu. Živé koncerty zabraly spoustu času a osobně lituji, že jsem se trošku ponáhlil se dvěma předchozími alby. Nyní tedy budu věnovat veškerý čas na dokončení svého nového CD. Nečekejte ho ale dříve než v roce 2018.

Po dokončení sedmého alba PN budu dělat split CD s ABSURD.

Po ABSURDU vydám sedmi palcovou nahrávku s GOATMOON.

Je mi opravdu velkou ctí spolupracovat se všemi těmito skupinami. Pokud jde o VOUÏVRE, tak je všechno již dokončeno a čekáme jen na vydání vinylu. Kolem projektu je spousta humbuku, protože jsme vypustili brilantní videoklip ve spolupráci s ANAON PRODUCTIONS, lidé teď očekávají plnohodnotné album. Bude to ale jen EP (vždy jsme o tom tak mluvili): dvě black metalové písně se špinavým old schoolovým zvukem (strana A), hudebně složené a nahrané mnou. A dvě další experimentální písně (strana B) složené a nahrané HGH. Sün z francouzské NSBM skupiny MALSAINT napsal všechny texty s výjimkou outra. Dělá také špinavé vokály na mých nahrávkách a já dělám čistý zpěv. Sün také dělá čistý zpěv na jedné z experimentálních skladeb a jedná se o skutečný skvost francouzského NSBM. Spolupracuje s námi ještě jeden člověk, ale zatím o něm nebudu nic prozrazovat, dokud nebude vydán vinyl. Tento člověk také přispěl se svými texty a špinavým zpěvem na outro. Ardor SÜHNOPFER dělá bubny. Podle mého názoru tento projekt byla dobrá zkušenost, ale nebudu v něm pokračovat. Už nejsem ve stavu mysli - pařížských potulek - a od samého začátku jsem to viděl jen jako krátkou přestávku, abych vyzkoušel něco jiného než PN. Stejně tak jsem ukončil i můj další projekt VALFUNDE, nikdy se k němu už nevrátím. Takže nechám budoucnost projektu VOUÏVRE v rukou Sün a HGH, pokud si budou přát pokračovat.

Otázka č. 7: Poodhalte závoj nadcházející spolupráce mezi MILITANT ZONE a PESTE NOIRE. Jsme hrdí na to, že jsme oznámili natáčení videoklipu ke „Le dernier putsch“ – nahrávce podobné zvuku vašeho posledního alba. Natáčení se uskuteční v Kyjevě dne 11. června a rádi bychom pozvali všechny fanoušky a příznivce, aby se zapojili do této činnosti a stali se tak na chvíli součástí bonusového videa Peste Noire. (pro více informací navštivte stránku události: vk.com/kpn2017).

- Skladba „Le dernier putsch“ byla zpočátku zamýšlena jako gesto podpory pluku AZOV, takže lepší místo než Kyjev jsme si pro natáčení nemohli vybrat. Zajímavostí je, že jsme vyrobili i tričko, co vykresluje chuligána vyzbrojeného baseballovou pálkou a rytířskou přilbou se sloganem: „Buď středověký.“ Design trička vycházel z mého nadšení, když jsem poprvé viděl hooligans s baseballovými pálkami na Majdanu, co nosili opravdové středověké pancíře a byli připraveni na reálný puč!

-        MILITANT ZONE je vděčná za dobu, co jste věnovali tomuto rozhovoru a těšíme se, že se s vámi setkáme v Kyjevě.

Menu

Sdílejte s námi

.

.

.

.